Вчитися можна по-різному. Можна навчатися в своєму університеті від дзвінка до дзвінка. Можна прогулювати заняття (але цей спосіб я Вам не рекомендую!). А можна брати участь в різних програмах академічної мобільності!

Я студентка першого курсу магістратури факультету ТеСЕТ кафедри ПМ і ТКМ. Зараз знаходжусь на навчанні в Технічному університеті в м. Кошице по Національній стипендіальній програмі Словацької Республіки. Я би хотіла поділитися своїм досвідом у навчанні за кордоном завдяки академічній мобільності.

Прибувши в це чудове місто, я зіткнулася з привітними та доброзичливими людьми. Люди, які більш старшого віку розуміють російську мову, а ті які молодшого – англійську. З часом Ви зрозумієте, що словацька мова легка, в порівнянні з англійською, і ви швидко навчитеся її. Ви зустріните в університеті багато студентів українців, які навчаються з першого курсу. Тож якщо у Вас виникають якісь труднощі, то Вам завжди допоможуть, чи то буде українець чи словак.

Навчання в Технічному університеті в м. Кошице має суттєві та вагомі переваги у порівнянні з навчанням в СумДУ.

Мене звуть Терещенко Олена, я студентка 5-го курсу факультету ТеСЕТ спеціальності прикладне матеріалознавство.

На початку попереднього семестру мій викладач Харченко Надія Анатоліївна провела у нашій групі презентацію програми академічної мобільності КА 1 Erasmus+. Ця програма передбачала можливість навчання за кордоном за моєю спеціальністю на період від 3 до 12 місяців та отримання стипендії (800-850-900 євро на місяць в залежності від країни приймаючого університету).

Мене зацікавила дана пропозиція, і я вирішила подати документи на участь у програмі. Пакет документів, що я мала надати був не дуже великим і складався з копії чинного закордонного паспорту та мотиваційного листа англійською мовою. Також я пройшла співбесіду англійською мовою. Після розгляду документів від усіх бажаючих, мене повідомили, що я пройшла відбір та маю приготувати пакет документів до Політехнічного університету міста Кельце, Польща. Із цим мені допомогли відповідальний за міжнародну діяльність кафедри ПМ та ТКМ, деканату ТеСЕТ та співробітники міжнародного відділу СумДУ. Так я і опинилася у Польщі.

Сумський державний університет,
Кафедра прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів,
Центральний корпус, аудиторія Ц-202,
вул. Харківська, 116
м. Суми, Україна, 40007


Телефон: +38 0542-64-09-49
E-mail: info@pmtkm.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту кафедри прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!

pmitkm.teset.sumdu.edu.ua