Вчитися можна по-різному. Можна навчатися в своєму університеті від дзвінка до дзвінка. Можна прогулювати заняття (але цей спосіб я Вам не рекомендую!). А можна брати участь в різних програмах академічної мобільності!

Я студентка першого курсу магістратури факультету ТеСЕТ кафедри ПМ і ТКМ. Зараз знаходжусь на навчанні в Технічному університеті в м. Кошице по Національній стипендіальній програмі Словацької Республіки. Я би хотіла поділитися своїм досвідом у навчанні за кордоном завдяки академічній мобільності.

Прибувши в це чудове місто, я зіткнулася з привітними та доброзичливими людьми. Люди, які більш старшого віку розуміють російську мову, а ті які молодшого – англійську. З часом Ви зрозумієте, що словацька мова легка, в порівнянні з англійською, і ви швидко навчитеся її. Ви зустріните в університеті багато студентів українців, які навчаються з першого курсу. Тож якщо у Вас виникають якісь труднощі, то Вам завжди допоможуть, чи то буде українець чи словак.

Навчання в Технічному університеті в м. Кошице має суттєві та вагомі переваги у порівнянні з навчанням в СумДУ.

Викладачі дуже раціонально використовують свій час та час студентів ставлячи в один день лекцію та практику (одне заняття триває 1 год 20 хв), вони дуже все зрозуміло пояснюють і якщо залишився час, то викладачі відпускають раніше. Також дають додаткову літературу, яку ти зможеш замовити в бібліотеці і на наступний день забрати її або ж дають додатковий матеріал у відсканованому вигляді. Лекції і практики дуже цікаві, тому ви дізнаєтеся багато нового. Є багато практичного матеріалу (установок та самого матеріалу для цих установок, на яких працюють студенти, вносячи свій вклад в науку). Система оцінювання студента не відрізняється, але навчання триває тринадцять тижнів, на протязі цього часу викладачі дають самостійні, реферати чи зробити доповідь на ту чи іншу тему, потім екзамени. Ще кожному студенту роблять студентський квиток (далі - айсік), який дає змогу пересуватись на поїзді по країні безкоштовно, а в їдальні університету діє так би мовити знижка (якщо ти поїв на 2,60 €, то тобі повертають (на наступний день, на айсік) 1,20 €, на 4,80 €– 2,20€). У студентів в начальному плані є ознайомлювальна дипломна практика і я мала змогу побувати на екскурсії по заводам Словакії, як для мене це чудова поїздка, для того щоб дізнатися які можливості є для інженера.

Студенти не тільки мають змогу навчатися, але й гарно проводити свій вільний час. Я мала змогу подорожувати в інші країни Євросоюзу та побувати в відомих горах Татрах і це незабутня для мене поїздка. Словаки дуже спортивний та танцювальний народ, так що Ви найдете собі хобі чи якесь заняття.

Навчання за кордоном дає можливість не просто отримати академічні знання, воно розширює кругозір в цілому. Ви дізнаєтеся, як ваша спеціальність вивчається в інших країнах. У майбутньому, завдяки участі в програмах академічної мобільності і набутим знанням, Ви зможете виділитися на ринку праці. Ви зможете знайти нові точки зору на звичні речі, дізнатися культуру іншої країни і, звичайно, завести нові знайомства!

Загалом можу сказати, що це хороша можливість для саморозвитку. Навчання по Національній стипендіальній програмі Словацької Республіки та участь у подібних програмах – цінний життєвий досвід та змога подорожувати, тому не втрачайте свій шанс!