Мене звуть Терещенко Олена, я студентка 5-го курсу факультету ТеСЕТ спеціальності прикладне матеріалознавство.

На початку попереднього семестру мій викладач Харченко Надія Анатоліївна провела у нашій групі презентацію програми академічної мобільності КА 1 Erasmus+. Ця програма передбачала можливість навчання за кордоном за моєю спеціальністю на період від 3 до 12 місяців та отримання стипендії (800-850-900 євро на місяць в залежності від країни приймаючого університету).

Мене зацікавила дана пропозиція, і я вирішила подати документи на участь у програмі. Пакет документів, що я мала надати був не дуже великим і складався з копії чинного закордонного паспорту та мотиваційного листа англійською мовою. Також я пройшла співбесіду англійською мовою. Після розгляду документів від усіх бажаючих, мене повідомили, що я пройшла відбір та маю приготувати пакет документів до Політехнічного університету міста Кельце, Польща. Із цим мені допомогли відповідальний за міжнародну діяльність кафедри ПМ та ТКМ, деканату ТеСЕТ та співробітники міжнародного відділу СумДУ. Так я і опинилася у Польщі.

Місто Кельце не велике, але дуже красиве. Воно є головним містом Свентокшиського воєводства. Кельцький університет розташовано практично у центрі міста, а я живу у гуртожитку біля університету. Таким чином я не витрачаю кошти, щоб пересуватись містом та до навчання. Територія університету доволі велика, тут розташовано 5 навчальних корпусів, бібліотека, центр лазерних технологій, спортивний комплекс та клуб. Усе у навчальних корпусах пристосовано для комфортного навчання, в лабораторіях новітнє обладнання, є Wi-Fi. Для навчання я обрала три предмети з англійською мовою викладання, та з огляду на те, що польська мова дуже схожа до української, я обрала ще п’ять предметів із польською мовою викладання. Тож тепер я маю змогу вивчати другу іноземну мову.

В моєму розкладі зазвичай від однієї до трьох пар на день та є вільні дні, тому маю час на відпочинок та навіть подорожі.

Протягом мого перебування в Польщі я вже встигла помандрувати Європою (Будапешт, Відень, Прага) та звичайно Польщею (Краків, Вроцлав).

Сумський державний університет,
Кафедра прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів,
Центральний корпус, аудиторія Ц-202,
вул. Харківська, 116
м. Суми, Україна, 40007


Телефон: +38 0542-64-09-49
E-mail: info@pmtkm.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту кафедри прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!

pmitkm.teset.sumdu.edu.ua