01 серпня 2022

Програма Європейського Союзу Horizon Europe є найбільшою міжнародною грантовою програмою, що підтримує передові наукові дослідження.

Проєкт «Towards MXenes` biomedical applications by high-dimensional immune MAPping», отриманий Сумським державним університетом, передбачає вивчення інноваційних 2D-матеріалів для використання в медицині.

Він виконується групою науковців Центру біомедичних досліджень СумДУ в партнерстві з найвідомішими дослідниками 2D-матеріалів із усього світу.

До складу консорціуму разом із СумДУ увійшли представники 14 провідних університетів та компаній світу: з Італії (Universita Degli Studi Di Padova та Cambridge Raman Imaging Srl ), Латвії (Latvijas Universitate), Туреччини (Ankara Universitesi), Ірландії (Trinity College Dublin), Сербії (Univerzitet U Novom Sadu), Німеччини (Universitaetsklinikum Essen), України (Materials Research Center), Великобританії (YOURSCIENCEBC LIMITED), Сполучених Штатів Америки (Drexel University та La Jolla Institute For Allergy And Immunology), Саудівської Аравії (King Abdullah University Of Science And Technology) та Канади (University Of Manitoba).

Зокрема, у роботі над проєктом беруть участь: першовідкривач максенів Юрій ГОГОЦІ (Університет Дрекселя, США), провідний вчений в галузі імунології Лючія Джемма ДЕЛОДЖІ (університет Падуа, Італія), а також найбільший виробник максенів Олексій ГОГОЦІ (Materials Research Center).