Науково-навчально-виробничий центр «Технології сучасних машинобудівних матеріалів» є структурним підрозділом СумДУ у складі кафедри «Прикладне матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів».

Головною метою Центру є:

• виконання науково-дослідних, виробничих робіт технічного напрямку на замовлення приватних та юридичних осіб, організацій та підприємств різної форми власності;
  • підвищення рівня технічної підготовки студентів, аспірантів, викладачів та інших зацікавлених осіб.

Основні завдання та функції Центру

1. Основним завданням ННВЦ «ТСММ» є аналіз, підбір, вдосконалення та розроблення сучасних матеріалів для реалізації технологічних процесів з отримання та відновлення деталей машин у відповідності до технічних вимог і умов експлуатації.

2. Відповідно до основних завдань функції ННВЦ «ТСММ» є такими:

Науково-дослідна:

• комплексний аналіз якості матеріалів (металів, неметалів) та їх обробки:
  • визначення потрібних властивостей матеріалів щодо умов експлуатації;
  • розроблення технологій (матеріалів) отримання, обробки заготовок та виробів;
  • повний цикл підготовки та дослідження матеріалів (дослідження фізико-механічних властивостей, хімічний аналіз, структурно-фазовий аналіз тощо).
  • надання науково-консультаційних послуг з питань, планування, організації та проведення наукових досліджень;
  • публікація та патентування результатів роботи та їх впровадження у виробництво.

Виробнича:

• Розроблення технології, створення, обробка та відновлення деталей та виробів:
  • наплавлення, покриття неметалами, полімерами, композитами тощо;
  • термічна, хіміко-термічна обробка;
  • зварювальні та суміжні операції;
  • конструювання та виготовлення виробів (заготовок) з неметалевих, полімерних та композиційних матеріалів.

Методична:

• Допомога викладачам коледжів і вищих навчальних закладів у складанні: робочої програми з дисциплін; розгорнутого і скороченого конспектів лекцій; варіантів тестових завдань; набору практичних задач; завдань для самоперевірки і контролю знань; електронних тренажерів і віртуальних лабораторних робіт.

Консультаційна:

• Надання кваліфікованої допомоги з технічних дисциплін учням, студентам коледжів і вищих навчальних закладів, аспірантам області понад обсяги навчальних планів, та усім бажаючим для:
  • проведення додаткових лабораторних експериментів;
  • проведення курсів, гуртків та факультативів на базі індивідуального і групового навчання;
  • проведення лекцій та консультацій з напрямів діяльності центру;
  • підвищення кваліфікації спеціалістів з напрямків діяльності центру на замовлення підприємств, установ та фізичних осіб.