Лабораторія аналізу матеріалів

 

Кафедра має лабораторію аналізу, що дозволяє:

· проводити хімічний, фазовий, структурний аналіз, механічні випробування,

· оцінювати якість матеріалів, або якість проведеної термічної, хіміко-термічної обробки,

· визначати, аналізувати причини виходу деталі з ладу та давати рекомендації щодо застосування матеріалів, способів зміцнення

 

Апарат спектрального аналізу (спектрограф) ИСП-51, ИСП-28

Спектрограф - прилад, що просторово розділяє промені різних довжин хвиль і дозволяє отримати зображення спектру. Диспергуючим пристроєм є певної конструкції диспергуюча призма - призма Корню. Робочий діапазон спектру 2000 - 6000 A. Дозволяє проводити хімічний аналіз металів і сплавів з визначенням Z-17).

 

Металографічні мікроскопи NEOPHOT, МИМ

Мікроскоп металографічний призначений для ідентифікації і аналізу структури різних металів і сплавів. Застосовується в машинобудуванні, металургії і інших галузях промисловості.  Застосовується для дослідження якості литва, плавки і високотемпературної обробки, для тестування сировини і оброблених матеріалів і аналізу матеріалів після високотемпературної обробки. Мікроскоп NEOPHOT  дозволяє аналізувати метали, неметали при збільшеннях до 2000 крат, отримувати  зображення в цифровому вигляді для подальшого аналізу прикладими програмами.

Технічні характеристики:

Збільшення мікроскопа, крат: от 10 до 2000

Діапазон обертання столика, град.: от 0 до 360

Джерела світла: галогенова лампа 12В – 100Вт, ксенонова лампа ХВО 101

 

Установка ИММАШ

Для випробовування зразків при нагріві у вакуумі, дослідження, фотографування структури.

 

 

Універсальний вакуумний пост ВУП

Вакуумний універсальний пост ВУП-5М призначений для отримання плівок з різних матеріалів з високою продуктивністю методом магнетронного розпилення, а також для підготовки об'єктів, досліджуваних за допомогою електронного мікроскопа або інших аналітичних приладів. Дозволяє отримати плівки металів, сплавів і напівпровідників.

Технічні характеристики:

Граничний залишковий тиск в робочому об'ємі, Pa:

з дифузійним насосом і азотною пасткою - 2-10-4

з турбомолекулярним насосом - 6-10-4

Діаметр мішені магнетрона, mm 40

Розміри робочого об'єму (діаметр-висота), mm 300-300

 

Дифрактометр рентгенівський ДРОН 3

Визначає параметри кристалічної будови шляхом вимірювання куту відбиття рентгенівського проміню, аналізує структуру металів, неметалів. Дозволяє з високою точністю визначити фазовий склад , структуру, проводити наукові дослідження.

 

Мікротвердомір ПМТ-3

Вимірювальний мікроскоп ПМТ-3 призначений для виміру мікротвердості матеріалів, сплавів, скла, кераміки і мінералів методом втискування у випробовуваний матеріал алмазного наконечника Виккерса з квадратною основою чотиригранної піраміди, що забезпечує геометричну і механічну подібність відбитків у міру поглиблення індентора під дією навантаження.

Мікроскоп микротвердомера дозволяє здійснювати перегляд випробовуваного об'єкту у світлому і темному полі.

Технічні параметри:

Діапазон навантаження, Н  від 0,0196 до 4,9

Діапазон навантаження, кгс від 0,002 до 0,500

Збільшення мікроскопа мікротвердоміра 130,  500, 800

 

Ваги аналітичні

Ваги аналітичні слугують для точного зважування зразків, отримання щільності зразків способом гідростатичного зважування тощо.

Ваги ВЛА-200 г-М забезпечені пристроєм для механічного накладення і зняття вбудованих ваг і повітряними заспокоювачами коливань коромисла. Для зняття даних при зважуванні служить екран, розташований перед колонкою вагів, на який за допомогою оптичного пристрою проектується мікрошкала з поділками від 0 до 10 мг.

Технічні характеристики:

Найвища границя зважування, гр 200

Ціна поділки шкали, мг 0,1

Похибка, не більше, мг 0,2

Наступна лабораторія →

Ми ONLINE !

WEB система СумДУ