Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів

Національна стипендіальна програма
Словацької Республіки,

Перерва Валентина Іванівна,
студентка гр.МТм-81

Технічний університет Кошице, м. Кошице
(Словацька республіка), 2019 р

Термін навчання 4 місяці,

стипендія 350 євро

(витрати на проїзд покриває програма)

Мій досвід в Національній стипендіальній програмі Словацької Республіки в Технічному університеті Кошице.

В м. Кошице дуже привітні люди. Тож якщо у Вас виникнуть якісь труднощі, то Вам завжди допоможуть, чи то буде українець, чи словак. Я мала змогу навчатися і подорожувати, так як стипендії вистачало на проживання.

Навчання дещо відрізняється: викладачі раціонально використовують свій час та час студентів ставлячи в один день лекцію та практику (одне заняття триває 1 год 20 хв), якщо час залишився заняття закінчується раніше. Лекції та практики дуже цікаві, тому Ви дізнаєтесь багато нового..Ще кожному студенту роблять студентський квиток (далі -айсік), який дає змогу пересуватись на поїзді по країні безкоштовно, а в їдальні університету діє так би мовити знижка (якщо ти поїв на 2,60 €, то тобі повертають (на наступний день, на айсік) 1,20 €, на 4,80 €– 2,20 €). У студентівв начальному плані є ознайомлювальнадипломна практика і я мала змогупобувати на екскурсії по заводам Словаччини, як для мене це чудова поїздка, для того щобдізнатися які можливості є для інженера.

Я мала можливість подорожувати в іншікраїни Євросоюзу та побувати в відомих горах Татрах і це незабутня для мене поїздка. Словаки дуже спортивний та танцювальний народ, так що Ви найдете собі хобі чи якесь заняття.

Навчання за кордоном дає можливість не просто отримати академічні знання, воно розширює кругозір в цілому. Ви дізнаєтеся, як ваша спеціальність вивчається

в інших країнах. У майбутньому, завдяки участі в програмах академічної мобільності і набутим знанням, Ви зможете виділитися на ринку праці. Ви зможете знайти нові точки зору на звичні речі, дізнатися культуру іншої країни і, звичайно, завести нові знайомства!

Загалом можу сказати, що це хороша можливість для саморозвитку. Навчання по Національній стипендіальній програмі Словацької Республіки та участь у подібних програмах – цінний життєвий досвід та змога подорожувати, тому скористайся своїм шансом!