Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів

Говорун Тетяна Павлівна

Посада: доцентка

Додатково: Заступниця завідувача кафедри з наукової діяльності, відповідальна за розробку дистанційних курсів, експерт та рецензент процесу розроблення дистанційних курсів на факультеті ТеСЕТ, профгрупорг кафедри, заступник голови профбюро факультету ТеСЕТ, член профбюро факультету ТеСЕТ

 

Науковий ступiнь: кандидатка фізико-математичних наук

Вчене звання: доцентка

Аудиторія: Центральний корпус, ауд. Ц - 213

Телефон: тел. роб. (+38) 0542 64 09 49

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

Освіта:  

Інженер електронної техніки за спеціальністю «Промислова електроніка» Сумського фізико-технологічного інституту (на теперішній час  - СумДУ), 1991 р.

Кандидат фізико-математичних наук зі спеціальності  01.04.07 – Фізика твердого тіла. 

Спецiалiзована вчена рада Д 55.051.02 Сумського державного університету, диплом ДК №055418,
2009 р.

Тема роботи: Розмірний ефект в електрофізичних властивостях плівок Сu, Ni та Co з тонким металевим або діелектричним покриттям.

Автореферат

Наукові інтереси

Дослідження електрофізичних і механічних властивостей одно- та багатошарових покриттів та плівкових матеріалів для покращення характеристик функціональних матеріалів. Розробка та дослідження алюмінієвих сплавів для виробів автомобільної промисловості.

Дисципліни, що викладає:

Основи процесів конденсації та кристалізації матеріалів,
Методи дослідження фізичних властивостей матеріалів,
Наукові основи вибору матеріалу і прогресивних зміцнюючих технологій,
Фундаментальні основи нанотехнологій,
Основи матеріалознавчої експертизи,
Соціальна та професійна безпека діяльності людини,
Технологія конструкційних матеріалів і матеріалознавство
Основи наукових досліджень та системний підхід до вирішення інженерних проблем

Рідна мова Українська

Інші мови

Німецька

Російська

 

Організаційні навики

Член журі галузевої конкурсної комісії для проведення другого туру:

  • Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук з групи спеціальностей «Машинознавство» 2014-2017 н. р.
  • Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі знань «Механічна інженерія» 2017-2018 н. р., 2018-2019 н. р., 2019-2020 н. р.

 Керівник робочої проектної групи за освітньо-професійною програмою «Бакалавр» зі спеціальності 132 Матеріалознавства галузі знань 13 Механічна інженерія

 

Робота зі студентами:

  1. Керівництво студентом (Вишегородцева М.Є.), яка стала призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, студентських наукових робіт з технічних та гуманітарних наук 2015-2016 н.р. з галузі знань «Машинознавство» (м. Суми), (1 місце), назва роботи – «Вплив модифікованого політетрафторетилену на фізико-механічні та триботехнічні властивості композитів на його основі»; 
  2. Керівництво студентом (Вишегородцева М.Є.), яка стала призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, студентських наукових робіт з технічних та гуманітарних наук 2015-2016 н.р. з галузі знань «Металургія» (м. Дніпро) (3 місце), назва роботи – «Вплив умов формування політетрафторетиленових композитів на їх властивості».
  3. Керівництво студентом (Мартинов А.І.), який став призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, студентських наукових робіт з технічних та гуманітарних наук 2016-2017 н.р. з галузі знань «Машинознавство» (м. Суми), (1 місце), назва роботи – «Розробка та дослідження базальтофторопластових композитів триботехнічного призначення».
  4. Керівництво студентом (Перерва В.І.), яка стала призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, студентських наукових робіт з технічних та гуманітарних наук 2016-2017 н.р. з галузі знань «Машинознавство» (м. Суми), (1 місце), назва роботи – «Розробка та дослідження базальтофторопластових композитів триботехнічного призначення».
  5. Керівництво студентом (Перерва В.І.), яка стала призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, студентських наукових робіт з технічних та гуманітарних наук 2017-2018 н.р. з галузі знань «Механічна інженерія» (м. Суми), (3 місце), назва роботи – «Дослідження впливу активних добавок на властивості ливарних алюмінієвих композиційних сплавів для автомобілебудування».
  6. Керівництво студентом (Голофост М.С.), який зайняв 3 місце на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни “Нанотехнології та матеріалознавство у машинобудуванні” (м. Харків, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка 15-17 травня 2019 р.).
  7. Керівництво студентом (Вареник С.В.), який став призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, студентських наукових робіт з технічних та гуманітарних наук 2019-2020 н.р. з галузі знань «Механічна інженерія» (м. Суми), 1 місце), назва роботи – «Структура і механічні властивості наноструктурованих покриттів для ріжучих інструментів».
  8. Керівництво студентом (Осічев Д.Р.), який став призером ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу, студентських наукових робіт з технічних та гуманітарних наук 2019-2020 н.р. з галузі знань «Механічна інженерія» (м. Суми), 1 місце), назва роботи – «Структура і механічні властивості наноструктурованих покриттів для ріжучих інструментів».

Керівництво аспірантами:

Аспірант денної форми навчання − Лупир О.В.

Наукові проєкти 

Виконавець:

  1. 2010-2014, наукова-дослідна робота по д/б темі: «Науково-технологічні аспекти дизайну матеріалів», № держреєстрації: 0110U001770, Міністерство освіти і науки України
  2. 2014-2019: «Сучасні технології розробки та отримання перспективних матеріалів і формоутворення виробів машинобудівної галузі», № держреєстрації: 0114U005445, Міністерство освіти і науки України
  3. 2019-2024, наукова-дослідна робота по д/б темі: «Розробка та дослідження властивостей нових функціональнихматеріалів», № держреєстрації: 0120U101433, Міністерство освіти і науки України

 

Результати досліджень:

                              

            

    

 

                        

 

 

 

 СЕРТИФІКАТИ ТА ІНШІ ВІДЗНАКИ

 

 

Сумський державний університет,
Кафедра прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів,
Центральний корпус, аудиторія Ц-202,
вул. Харківська, 116
м. Суми, Україна, 40007


Телефон: +38 0542-64-09-49
E-mail: info@pmtkm.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту кафедри прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!

pmitkm.teset.sumdu.edu.ua