Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів
Прикладне матеріалознавство і технології конструкційних матеріалів

Наукове життя ТеСЕТ в 2017 році розширило свої можливості за рахунок ще одного міжнародного проекту. 

Так, Харченко Надія Анатоліївна, доцент кафедри прикладного матеріалознавства і ТКМ, була запрошена як дослідник у рамках Національної стипендіальної програми Словацької республіки терміном на три місяці на кафедру виробничих технологій, факультету виробничих технологій Технічного університету м. Кошице (м. Прешов, Словацька Республика).

Прешов - невеличке місто (за оф. даними населення 91 тис. чол.) з багатою та яскравою історією. Другою за численністю нацією мешканців міста є українці. Мова спілкування - словацька. 

Як зазначає Харченко Н.А., організаційні питання, пов’язані з поселенням, оформленням документів, що підтверджують початок стажування, питання щодо організації дослідження безпосередньо на кафедрах університету ТUKE були вирішені приймаючою стороною в найкоротші терміни. Всі питання підлягають пильній увазі та швидкого вирішення з боку декана факультету Йожефа Зайця, заступника декана з питань міжнародних відносин Яна Пітеля та секретаря факультету Радченко Світлани. 

«Вважаю, що для стажиста створені всі умови для реалізації своїх планів. Свою наукову роботу реалізую в лабораторіях факультету Виробничих технологій».

 Науковий проект, що був підтриманий Міністерством освіти, науки, дослідження та спорту Словацької Республіки, який я реалізую в Словаччині, проводиться в напрямку моєї наукової діяльності в Україні, а саме - захисні дифузійні покриття на сталях та твердих сплавах. Значний інтерес для мене представляє можливість попрацювати на сучасному аналітичному обладнанні, що є в розпорядженні TUKE.

 Під час стажування мені представилась можливість відвідування лекцій та лабораторних занять, що певним чином розширює мої можливості як викладача. 

 В ході роботи нам вдалося налагодили співпрацю ще з одним факультетом TUKE - факультетом Металургії. Факультет Металургії знаходиться в м. Кошице, що за 37 км від м. Прешов. 

 

Я з викладачем факультету виробничих технологій Володимиром Сімкутом

 

Дослідження, які були реалізовані мною на кафедрі Матеріалів, факультету Металургії, були проведені на сучасному аналітичному обладнанні. 

 Марія Міхайлікова, заступник декана факультету Металургії        Лабораторне обладнання кафедри Матеріалів, факультету Металургії

 

Надіємось, що дана співпраця, вже закріплена юридично у формі Договора про співдружність, буде мати продовження. Перші кроки вже зроблені - кафедра Матеріалів факультету Металургії TUKE зацікавилась роботою кафедри ПМ та ТКМ СумДУ, та надала офіційне запрошення на проходження стажування на своїй базі для доцента кафедри ПМ та ТКМ Дегулі Андрію Івановичу. 

Наступним етапом мого стажування було відвідування Магдебургського університету імені Отто фон Гюрике в Німеччині.

 
 Лабораторне обладнання, Магдебургський університет імені Отто фон Гюрике, Німеччина

 

Стажування надало мені можливість підвищити свій професійний рівень як науковця так і викладача. Шенгенська віза, яку при цьому отримуєш, надає можливість познайомитись з новими країнами, дізнатися про культуру, звичаї та традиції їх мешканців. На мій погляд, можливість мандрувати країнами Європи - це самий чудовий спосіб розвитку людини, її самовдосконалення через вивчення іноземної мови та знайомство з історією інших країн та нашої спільної історії. Це можливість робити висновки з помилок минулого, щоб досягти успіху в майбутньому як для окремо взятої людини так і для країни в цілому. 

Вважаю, що та частка Європи, яку я отримала через наукове та культурне життя під час стажування, і яку я привезу з собою в Україну, дозволить нашій нації хоча б на крок наблизитись до визнання в світі, а нашій країні - до Євроінтграції. Студенти, аспіранти, викладачі, пробуйте подавайте заявки на участь в міжнародних проектах. Наша конкурентоспроможність та визнання залежать саме від нас. 

 P.S. Окрема велика та щира вдячність за підтримку та кваліфікаційну допомогу в підготовці та організації стажування декану факультету ТеСЕТ Гусаку О. Г. та заступнику декана факультету ТеСЕТ з міжнародних питань Іванову В.О. Я дуже ціную надану мені можливість співпраці з Вами, як зі спеціалістами своєї справи, добропорядними та відповідальними колегами.

Сумський державний університет,
Кафедра прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів,
Центральний корпус, аудиторія Ц-202,
вул. Харківська, 116
м. Суми, Україна, 40007


Телефон: +38 0542-64-09-49
E-mail: info@pmtkm.sumdu.edu.ua

У разі використання матеріалів із сайту кафедри прикладного матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів посилання на ресурс обов’язкове!

pmitkm.teset.sumdu.edu.ua