Композиційні матеріали на основі CFFC

(куратор напрямку: к.т.н., доц. Будник Анатолій Федорович)

 

Унікальний матеріал призначається для виготовлення деталей вузлів тертя (підшипників ковзання, ущільнюючих кілець, торцевих ущільнень, компресійних і опорних кілець, сепараторів підшипників кочення, підшипників ковзання тощо) і ущільнень нерухомих з'єднань.

Матеріал застосовується в реакторах, центрифугах, насосах хімічних виробництв при контакті з водою, водними розчинами солей, кислот, лугів, в компресорах без мастила і з обмеженим мастилом низького, середнього і високого тиску. Використовується в загальному машинобудуванні, нафтовому і газовому устаткуванні.

Матеріал працездатний від 23 до 533 К (короткочасно до 593 К); при граничних температурах зберігає високі механічні властивості. Граничне питоме навантаження коливається від 3 до 10 МПа, швидкість ковзання до 5 м/с. Властивості матеріалу широко варіюються складом і технологією.

Фторопласт-4  характеризується високою зносостійкістю при значних навантаженнях, низьким коефіцієнтом тертя, самозмащувальними властивостями, працездатністю в глибокоосушених газах, високим хімічним опором, герметизуючими властивостями, індиферентністю до природи спряженої поверхні практично не зношуючи її.

 

При використанні матеріалу досягається довговічність і
надійність устаткування; економія змащувальних і паливних матеріалів;  підвищений хімічний опір;  зниження металоємності виробів; зниження витрат на обслуговування і ремонт.

Матеріал ефективніший в 8-12 разів від аналогів в СНД та в 2-5 разів - дальнього зарубіжжя.

 

 

Ми ONLINE !

WEB система СумДУ