Проектування нових і підвищення якості існуючих порошкових матеріалів

(куратор напрямку: к.т.н., ст. викл. Гапонова Оксана Петрівна)

Одним із напрямів наукової діяльності кафедри прикладного матеріалознавства і ТКМ є проектування нових і підвищення якості існуючих порошкових матеріалів, дослідження зміни їх властивостей в результаті подальшої обробки (термічної, термомеханічної), удосконалення технологій виготовлення виробів з порошків, матеріалознавство порошкових і композиційних матеріалів.

На кафедрі розроблений спосіб виготовлення виробів з порошкових мідно-титанових матеріалів. Застосування розробленого термомеханічного режиму деформування заготовки деталі «втулка з буртом» дозволило отримати високо щільний виріб з дрібнозернистою структурою і поліпшити механічні та експлуатаційні властивості. При цьому виготовлення деталей штампуванням порошкових заготовок із порошкового мідно-титанового матеріалу в порівнянні з традиційною технологією їх виготовлення з бронзи Бр ОЦС4-4-4 дозволило підвищити твердість у 1,5 рази, межу міцності при випробуванні на розтяг в 1,6 рази, поліпшити зносостійкість і зменшити коефіцієнт тертя у 1,2 рази. Економія металу на партії (50 шт.) склала 12 кг.

Пропонуємо:

> Розробка наукових основ, оптимізація структури і властивостей конструкційних і функціональних порошкових матеріалів.

> Дослідження способів управління технологічними процесами під час одержання матеріалів та виробів з порошкових матеріалів.

> Проведення металографічного, рентгеноструктурного аналізу, визначення фізико-механічних властивостей порошкових матеріалів.

 

 

Наступний напрямок →

Ми ONLINE !

WEB система СумДУ