Новини кафедри ПМ і ТКМ

Кубок СумДУ 2016 з перегонів радіокерованих моделей човнів

17-18 грудня 2016 р. у басейні  готелю «Олімпійський» відбулися змагання радіокерованих моделей човнів у класах «Eco mini» та   «Eco mini team». 

Змагання були організовані викладачем кафедри ПМіТКМ Руденко П.В. за підтримки факультету ТеСЕТ та ректорату СумДУ.

 

 
У змаганнях прийняли участь спортсмени – команди міст Глухів, Полтава, Київ, Харків та Суми.
Змагання проводили за правилами Міжнародної Федерації судномодельного спорту ( Naviga), адаптованих до басейну. За ними кожний учасник повинен був пройти найбільшу кількість «кругів» за 6 хв. У класах  «Eco mini» серед спортсменів-юніорів перемогу здобув майстер спорту           Борщ Дмитро із м. Глухів. Його результат 51 коло. 
Серед дорослих фортуна посміхнулася київлянину майстру спорту Міжнародного класу Норкіну Іллі (62 кола).
У «Eco mini team» перемогла команда Злобін Андрій (м. Харків) та Норкін Ілля (м. Київ).
Метою змагань було поширення технічних видів спорту серед молоді.
 

_____________________________________________________________________________

 


З 2017 року кафедра Прикладного матеріалознавства та ТКМ

проводить набір абітурієнтів на перший курс (освітній рівень-бакалавр)

за спеціалізацією 132.1 "Комп’ютерне моделювання та дизайн матеріалів"

 

Підготовка сучасного фахівця з матеріалознавства
тісно пов’язана з комп’ютерним навчанням.

 

   Фахівець повинен вміти застосовувати:
  • Комп’ютерні та інформаційні технології в матеріалознавстві;
  • Комп’ютерні технології управління структурою і властивостями матеріалів;
  • Моделювання технологічних процесів отримання матеріалів;
  • Комп’ютерну обробку результатів досліджень матеріалів;
  • Сучасні методи структурних досліджень.

 

Запрошуємо на навчання!


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Сумський державний університет

Факультет технічних систем і енергоефективних технологій

 

           ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Машинознавство», який відбувся 28 – 30 березня 2017 року в стінах Сумського державного університету, об’єднав 60 студентів з різних куточків України та їх керівників, що приїхали до Сум. У цілому ж, цього року галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування 171 студентської наукової роботи, які надійшли з 42 вищих навчальних закладів. Таким чином, проведений захід охопив величезну кількість наукової еліти: 196 студентів та 152  їх керівника.  
            На урочистому відкритті присутніх привітали д-р фіз.-мат. наук, проф., проректор із наукової роботи Чорноус Анатолій Миколайович та канд. техн. наук, доц., декан факультету технічних систем та енергоефективних технологій Гусак Олександр Григорович. Із побажаннями перемоги виступив також д-р техн. наук, проф., зав. кафедри прикладного матеріалознавства та технології конструкційних матеріалів й голова секції «Матеріалознавство» Дядюра Костянтин Олександрович, адже саме кафедра «Прикладне матеріалознавство та технологія конструкційних матеріалів» уже вкотре стала організатором даного заходу. Було наголошено, що Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт із групи спеціальностей «Машинознавство» проводиться з метою підтримки обдарованої студентської молоді, створення умов для творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи, згуртування і творчого піднесення студентів технічних ВНЗ України.
     Свої роботи учасники представили у форматі науково-практичної конференції відразу в шести секціях: «Матеріалознавство», «Технологія машинобудування», «Динаміка та міцність машин», «Прикладне машинознавство», «Компресорні, холодильні машини, установки, станції та пневмоагрегати» та «Модифікація поверхні». Оцінку робіт студентської наукової еліти здійснювали 33 члени галузевої конкурсної комісії за такими критеріями: обґрунтування актуальності дослідження, якість інтерпретації результатів, використання сучасних методів обробки даних, повнота розкриття проблеми, змістовність і обґрунтованість висновків, якість представлених результатів. Місця визначалися відкритим голосуванням членів конкурсної комісії. 
         Цього року галузева конкурсна комісія з величезної кількості претендентів на перемогу відібрала 42 проекти, які удостоїлись дипломів I, II та III ступенів. (Переможці конкурсу)
Організатори конкурсу подбали про те, аби поїздка до Сум запам’яталася учасникам не тільки напруженими виступами та дискусіями, а й різноманітними екскурсіями. Першого дня на гостей чекали – екскурсія бібліотекою СумДУ та поїздка до Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» ім. І.Г. Харитоненка, де була проведена екскурсія кафедрою військової підготовки СумДУ, а заодно всі охочі змогли насолодитися стрільбою в лазерному тирі. Другого дня відбулися інші дві цікаві й пізнавальні екскурсії – на одне з провідних підприємств Сумщини АТ «Технологія» та піша екскурсія пам’ятними місцями Сум (в якій особливу атмосферу створив професійний гід агенції промоції «Суми». Приємним завершенням дня стала дружня вечеря членів галузевої конкурсної комісії й керівників наукових робіт та інтеграційна вечірка для студентів.
       Маємо надію, що використавши майже ввесь вільний час для знайомства з СумДУ та містом, активного спілкування з ровесниками, наші гості ні на хвилину не пошкодували. А ще, про участь в конкурсі їм завжди нагадуватимуть дипломи, грамоти та заохочувальні подарунки, які були вручені всім учасникам. 
          Наука – то нелегка справа й оргкомітет конкурсу вдячний учасникам за те, що вони розвивають її, роблячи все нові й нові відкриття, які, можливо, зможуть бути корисними для нашої держави. Ми сподіваємось, що підсумкова науково-технічна конференція сприятиме співпраці молодих учених-машинознавців і розвитку перспективних зв’язків творчої студентської молоді.
 

Фотозвіт конкурсу

Програма підсумкової науково-практичної конференції

Фотоальбом конкурсу 2017

 

Інформаційний лист

 

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 1266 від 20.10.2016 р. на базі Сумського державного університету буде проводитися:

 

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
з природничих, технічних та гуманітарних наук з групи спеціальностей «Машинознавство»

 

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук на кращу роботу серед студентів, магістрантів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації з групи спеціальностей «Машинознавство» (далі – Конкурс), який відповідно до наказу МОН України № 1193 від 21.10.2014 року буде проводитись на базі Сумського державного університету з групи спеціальностей «Машинознавство» з розподілом на такі секції:

 

1. Секція «Матеріалознавство», яка включає перспективні напрями наукових досліджень:

1.1 Матеріалознавство.

1.2 Термічна та хіміко-термічна обробка матеріалів.

1.3 Тертя та зношування в машинах.

1.4 Діагностика матеріалів і конструкцій.

 

2. Секція «Технологія машинобудування», яка включає перспективні напрями наукових досліджень:

2.1 Технологічні методи механічної обробки, їх стабільність і надійність.

2.2 Аналіз і синтез технологічних систем механічної обробки та складання.

2.3 Контроль, управління та діагностика технологічних систем.

 

3. Секція «Динаміка та міцність машин», яка включає перспективні напрями наукових досліджень:

3.1 Проблеми міцності конструкцій і споруд.

3.2 Вібрації в машинах.

3.3 Вібродіагностика машин.

3.4 Задачі розрахунку опор і ущільнень.

 

4. Секція «Прикладне машинознавство», яка включає перспективні напрями наукових досліджень:

4.1 Технічна гідромеханіка.

4.2 Гідромашини і гідропневмоагрегати.

4.3 Системи приводів. Елементи і системи гідропневмоавтоматики.

4.4 Технологія і обладнання машинобудівного виробництва.

4.5 Вітроенергетика.

 

5. Секція «Компресорні, холодильні машини, установки, станції та пневмоагрегати», яка включає перспективні напрями наукових досліджень:

5.1 Дослідження, проектування та експлуатації компресорного, холодильного обладнання та пневмоагрегатів.

5.2 Методи термодинамічного аналізу і енергозбереження.

 

6. Секція «Модифікація поверхні», яка включає перспективні напрями наукових досліджень:

6.1 Захисні покриття для машинобудування і індустрії, отримані різними методами осадження (CVD, PVD, вакуумно-дугове, магнетронне, лазерне і електронно-променеве, іонна імплантація з іонним осадженням).

6.2 Методи модифікації поверхні металів, сплавів, кераміки, полімерів та виробів з них (іонна імплантація, електронно-пучкова, лазерна, хіміко-термічна та ін.).

 

 

На конкурс приймаються роботи до 26 січня 2017 р. у кількості не більше трьох робіт на кожну секцію від одного вищого навчального закладу.

Вимоги до змісту та оформлення наукових робіт – відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 202 від 21 лютого 2012 р. «Про затвердження Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук».

Якщо наукову роботу подано з порушенням вимог Порядку проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, галузева конкурсна комісія повертає її до вищого навчального закладу (обов’язково із зазначенням причин).

Заключний етап ІІ туру Конкурсу буде проводитися в період з 28 по 30 березня 2017 р. у формі наукової конференції, за результатами якої буде опублікована збірка матеріалів доповідей учасників конференції. Умови подання та вимоги до оформлення тез розміщені на сайті http://conf.teset.sumdu.edu.ua/

 

 

Вимоги до наукових робіт

(витяг з Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт
з природничих, технічних та гуманітарних наук,
наказ МОНмолодьспорту № 202 від 21.02.2012 р.)

 

3.1. На Конкурс подаються самостійно підготовлені наукові роботи студентів (не більше 2 авторів) з актуальних проблем у галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які є пошуковими за своїм характером, впроваджені у виробництво або застосовані у навчальному процесі, що не мають відзнак НАН України та органів державної влади.

3.2. Наукові роботи студентів, які є тематичним продовженням робіт, поданих на Конкурс у попередні роки, розглядаються за умови наявності в них не більше 25% наукового матеріалу з попередньої роботи.

3.3. Наукові роботи оформлюються відповідно до таких вимог:

·    текст друкується шрифтом Times New Roman, міжрядковий інтервал 1.5, кегль 14, аркуш формату А4;

·    обсяг зброшурованої роботи не повинен перевищувати 30 сторінок без урахування додатків;

·    робота повинна мати назву і план, список використаної літератури та анотацію, у якій зазначено актуальність, мету, завдання, використану методику дослідження та загальну характеристику роботи;

·    до наукової роботи додаються копії патентів, наукових статей автора тощо (за наявності);

·    креслення та ілюстрації, що додаються до роботи, повинні бути скомпоновані на аркуші формату А3 або А4.

3.4. Макети, натурні зразки на Конкурс не подаються.

3.5. Наукові роботи виконуються українською мовою.

3.6. В наукових роботах, що подаються на другий тур, прізвища, ініціали автора (авторів) та наукового керівника, найменування вищого навчального закладу замінюються шифром (шифр - не більше двох слів). В окремому запечатаному пакеті під тим самим шифром подаються відомості про автора (авторів), наукового керівника роботи (Додаток 1).

3.7. Якщо наукову роботу подано на другий тур з порушенням вимог цього розділу, галузева конкурсна комісія повертає її конкурсній комісії (із зазначенням причини).

Додаток 1, Додаток 2

 

 

 
 

Контактні особи:

 
Зав. кафедри ПМ і ТКМ – д.т.н., проф. Дядюра Костянтин Олександрович, 
тел. +38 (095) 608 30 85
тел. (0542) 64-09-49
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
 

Проїзд до Сумського державного університету:

- від Залізничного вокзалу

- від Автовокзалу

Схема розташування корпусів СумДУ

 

 


Студентська спартакіада!
Нещодавно відбулася студентська спартакіада присвячена святкуванню «Дня матеріалознавця».
Студенти 1 – 5 курсу змагалися між собою у футбол, настільний теніс та шахи.
Вже визначилися переможці серед футболістів і незабаром будуть результати з інших змагань.
Пропонуємо невеличкий фото звіт змагань:

День спеціальності 2015

Шановні студенти та випускники!

Цього року День спеціальності відмічаемо 11.12.2015

Будемо раді бачити Вас у гарному настрої!


Олімпіада 2015

 
Студенти кафедри ПМіТКМ гідно представили Сумський державний університет і показали, що у Сумах готують кваліфікованих матеріалознавців які готові розвивати науку та реалізувати свої знання на практиці.

Конкурс наукових робіт "Машинознавство"

14-16 квітня 2015р.у Сумському державному університеті відбулася підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничиз, технічних та гуманітарних наук з групи спеціальностей "Машинознавство".
Серед представлених на конкурс робіт у секції "Матеріалознавство" було відібрано 11 найкращих.
За результатами доповіді було визначено переможців серед яких і студенти кафедри ПМіТКМ.

Конкурс наукових робіт "Металургія"

Невід`ємною складовою підготовки науково-педагогічних кадрів є студентська наукова діяльність.
Результативність цієї роботи закладає фундамент для подальшого росту науковця. 

Атестовано лабораторію "Прикладного матеріалознавства" кафедри ПМіТКМ

                                                


Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з групи спеціальностей "Машинознавство"

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук на кращу роботу серед студентів навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації з групи спеціальностей «Машинознавство» (далі – Конкурс), який, відповідно до наказу МОН України № 1193 від 21.10.2014 року буде проводитись на базі Сумського державного університету з групи спеціальностей «Машинознавство» з розподілом на такі секції:

1. Секція «Матеріалознавство», яка включає питання: про матеріалознавство, тертя та зношування в машинах та діагностики матеріалів і конструкцій.

2. Секція «Прикладне машинознавство», яка включає питання: дослідження, проектування та експлуатації насосного та компресорного обладнання.

3. Секція «Технологія машинобудування».

4. Секція «Динаміка та міцність машин».


Сторінка 1 з 5

Ми ONLINE !

WEB система СумДУ